dysproporcja

… między paskiem z boku pokazującym moją aktywność na Twitterze a blogiem, który utknął na lutym 2014. To chyba najlepiej obrazuje stan rzeczy – utknął blog i ja też utknęłam, ale życie (akademickie) nieubłaganie gna (w tempie kolejnych deadline’ów na wszystko i jeszcze więcej, zazwyczaj mocno zawalanych). Co tu kryć, kilka miesięcy poświęconych na przemyślenie, czy w ogóle blogowanie tutaj ma jakiś sens – dla mnie i dla ewentualnych czytelników. Zwłaszcza, że w międzyczasie sfera akademickiej blogosfery rozrosła się niepomiernie – podziwiam kolegów i koleżanki, którzy mają o tyle determinacji więcej niż ja, żeby swoje blogi konsekwentnie prowadzić. Ponieważ jednak zaczyna się kolejny rok akademicki, ponieważ tkwię w samym środku zabójczych terminarzy, ponieważ sprawdziłam, że blog, którego bardziej nie piszę niż piszę i tak ma swoich czytelników (więc warto), ponieważ sporo się dzieje, ponieważ pilotożowo wylosowano mój wydział do ankiety samooceny pracownika w trybie online i komunikat głosi, że można to zrobić tylko w Internet Explorerze (!!!) i jest druga wersja aplikacji, bo pierwsza się kompletnie posypała – spróbuję jeszcze raz. A ja nie mam nawet na czym zainstalować IE (kto w ogóle korzysta z IE? chyba tylko pracownicy UJotowskiego Centrum Rozwoju Systemów Zintegrowanych, którzy zaproponowali nam tego nieszczęsnego humbuga (wieść gminna neisie, że i druga wersja aplikacji spektakularnie wywala się przy próbie zapisania pracowicie uzupełnionych danych – autor! autor!). Bo ponieważ na tym coraz częściej polega życie akademickie, bo ponieważ wszyscy mamy tego serdecznie dosyć, bo ponieważ najczęściej nie wiemy, co z tym zrobić i zachowujemy się przykładnie: przeczekujemy (tak, niepoprawnego sformułowania używam z premedytacją, żeby oddać całą potworność sytuacji). Ja zamierzam przeczekać do 28. października (termin wypełnienia ankiety upływa 30.). Zycie podpowiada że do tego czasu:

a) aplikacja wywali się spektakularnie po raz trzeci, czwarty i piąty;

b) większość ludności zbędzie konieczość wypełnienia wyniosłym, chłodnym i odmownym milczeniem, w związku z tym około 10. listopada pojawi się kolejny masowy mailing, którego treść będzie można ująć pokrótce jako „kto się pospieszył i wypełnił, ten jest luzerem”

c) nastąpi awaria SAPa

d) itd., itd, wszyscy znacie.

Zamierzam jednak zapytać, jakaż to niezwykła koniecznosć kazała zaproponować nam coś, co można uruchomić tylko w przeglądarce, z której korzysta (wg świeżych danych) jakieś 10% polskich użytkowników internetu (licząc dwie ostatnie wersje)

Reklamy

About nytuan

Moje oficjalne bio akademickie: Dr Anna Nacher – asystent w Katedrze Mediów Audiowizualnych Instytutu Sztuk Audiowizualnych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na teorii mediów w perspektywie kulturoznawczej, studiach genderowych, antropologii audiowizualności, nowych zjawiskach w kulturze współczesnej, przemianach związanych z procesami globalizacyjnymi. Aktualne tematy badań własnych: analiza przemian dyskursu przestrzeni w mediach nowej generacji (przestrzeń hybrydowa, locative media), praktyki dyskursywne Internetu drugiej generacji (folksonomia i architektura informacji). Prowadzi także zajęcia na Podyplomowych Studiach z Zakresu Gender. Pasjonuje się muzyką współczesną i elektroniczną (zwłaszcza elektroakustyczną, improwizowaną i awangardową wokalistyką), w wolnych chwilach prowadzi własny projekt muzyczny. Wolny czas najchętniej spędza podróżując na rowerze bądź uprawiając trekking w górach Europy i Azji. Miłośniczka przestrzeni wielkomiejskich i dzikiej przyrody. W 2006 roku obroniła (z wyróżnieniem) na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej doktorat dotyczący kategorii gender w telewizji. Autorka książki Telepłeć. Gender w telewizji doby globalizacji, Kraków 2008: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inne ważniejsze publikacje: Reality TV niebezpieczne związki z rzeczywistością [w:] Rzeczywistość a dokument, red. M. Miśkowiec, M. Kozień-Świca, Kraków 2008: Muzeum Historii Fotografii; Cyborg jako kłącze – polityka produktywnych sprzeczności [w:] red. Radkiewicz M., Gender – konteksty, Kraków 2004: Rabid, “Przygody nowoczesności poza euroamerykańskim centrum” [w:] „Przegląd Kulturoznawczy” nr 3 / 2007, “Pasaże ekstazy” [w:] „Przegląd Kulturoznawczy”, nr 2 / 2007; „Kulturoznawstwo – studia nad płcią. O potrzebie aliansu” [w:] „Kultura Współczesna”, nr 2 (52) / 2007, „Zagubiony w gatunkowym labiryncie – kilka uwag o modelu analizy gatunkowej w telewizji” [w:] „Kultura Popularna”, nr 1 (15)/2006. Aktywna także jako tłumaczka tekstów anglojęzycznych z zakresu teorii mediów, teorii gender i kulturoznawstwa. Od roku 2007 uczestniczy w dwuletnim ministerialnym projekcie badawczym „Miasto w sztuce – sztuka miasta: analiza kulturowa przestrzeni miejskich przełomu XX/XXI w.” Studentów uczestniczących w prowadzonych przeze mnie kursach zapraszam z korzystania z materiałów zamieszczonych na https://nytuan.wordpress.com oraz do współtworzenia bloga.

Posted on 15/10/2014, in od_kuchni and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s